Okna PCV

Okna PCV, okna dachowe, okna aluminiowe Warszawa Bemowo Ochota Ursus Włochy.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług klientów z Warszawa Bemowo oraz okolicznych dzielnic takich jak: Ochota, Ursus, Włochy.
Nowoczesne okna z tworzywa sztucznego mogą przetrwać w dobrym stanie nawet 30 lat. Mają one chronić nas przed zimnem, deszczem, hałasem a niekiedy również przed włamaniem. Lepsza izolacyjność cieplna ma bezpośredni wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania, które z jednej strony są zauważalne dla zasobności naszych portfeli, co ma szczególne znaczenie w świetle niemałych i stale rosnących kosztów energii z drugiej zaś chronią środowisko naturalne. Ważne zatem, aby konstrukcja, użyte materiały, wszystkie komponenty były równie trwałe, ponieważ to one decydują o tym, czy okno prawidłowo spełnia swoje wszystkie funkcje. Naszym klientom oferujemy okna PVC wykonane na niemieckich profilach SCHÜCO i GEALAN w opcjach 5-cio, 6-cio lub 7-dmio komorowych, wyposażonych w pakiety dwu lub trzy szybowe, w bogatej palecie kolorów i praktycznie o dowolnych kształtach. W ofercie posiadamy na przykład drzwi podnośno-przesuwne Schüco ThermoSlide, które nadając indywidualny akcent architekturze budynku, umożliwiają najlepsze wykorzystanie przestrzeni użytkowej, oferując przestronne wnętrza o wyższym standardzie, wypełnione naturalnym światłem.

Dla klientów, którzy chcą czuć się bezpiecznie i pewnie, oferujemy okna z najnowocześniejszymi systemami okuć WINKHAUS Activpilot, ROTO NT lub SIEGENIA i najróżniejszymi opcjami wyposażenia, które można dobrać w zależności od osobistych preferencji w zakresie bezpieczeństwa. Oferowane przez nas okna pozwalają znacząco zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, gdyż zastosowane w nich zaawansowane technologie utrudniają życie włamywaczom. Poza dużą odpornością tworzywa sztucznego, jaką charakteryzuje się wysokoudarowe PVC-U oraz dzięki zwiększonej głębokości zabudowy i głęboko osadzonym okuciom okna nie dają nieproszonym gościom wielu możliwości ingerencji. Dzięki nowoczesnym okuciom z zaryglowaniami grzybkowymi pokonanie bariery okiennej stało się prawie niemożliwe. Hartowane podzespoły i klamki zamykane na klucz lub przycisk sprawiają, że równie nieskuteczne są próby przewiercenia i przesunięcia okucia podczas próby włamania. Wysoki komfort pomieszczeń mieszkalnych i ogromny potencjał oszczędności energii przy dużym poczuciu bezpieczeństwa to idealny duet, który proponujemy naszym klientom montując okna PVC na profilach SCHÜCO i GEALAN.

Ramka w pakiecie szybowym

Rywalizacja o jak najlepszy współczynnik przenikania ciepła oraz nowe normy dotyczące parametrów, jakie powinny spełniać okna, spowodowały, że pakiet 3- szybowy stał się standardem. Przenikalność cieplna okna jest w zasadniczy sposób zależna o przenikalności przez szybę, a powierzchnia szyby w stosunku do powierzchni całego okna, w zależności od jego konstrukcji, w 60% do 70% to powierzchnia szyby (na przykład: w oknie jednoskrzydłowym stosunek ten jest większy niż w oknie dwuskrzydłowym o takich samych wymiarach). W tej rywalizacji bierze również udział ramka, która wypełnia przestrzeń między dwoma szybami. W pakietach 3-szybowych są to już dwie ramki. Mówi się ostatnio o ramkach dystansowych montowanych na szybie w sposób w pełni zautomatyzowany, są to tzw. ramki elastyczne. Jednak nadal w zdecydowanej większości stosuje się ramki produkowane oddzielnie, docinane ze sztang profili. Ramki międzyszybowe produkowane ze sztang, dzielą się na trzy grupy: te o wysokiej wydajności, średniej i niskiej. Chodzi oczywiście o wartości współczynnika przenikania ciepła, a dokładniej jak zmienia się on po zastosowaniu konkretnej ramki. Do tej pory największy udział miały produkty z segmentu średniej wydajności o zmianie współczynnika UW o 0,12 W/m2/K. Najniżej są ramki o niskiej wydajności takie, które powodują zmianę wartości współczynnika UW o 0,08 W/m2K. Różnice, jak widać nie są duże. Należy jednak pamiętać, że system ramek o wysokiej wydajności nie zawsze przekłada się na lepszą stolarkę. W wyścigu o wartość współczynników zapomina się często o pozostałych elementach ramek, które mają równie istotne znaczenie takie, jak trwałość i użyteczność materiału z którego wykonane są przekładki. Ponieważ aluminium jest dobrym przewodnikiem ciepła, od tego materiału się po prostu odchodzi. Ramki są obecnie robione ze stali szlachetnej lub tworzyw sztucznych. Materiał ma tutaj bardzo duże znaczenie dla całej konstrukcji szyby zespolonej. Głównym celem jest zminimalizowanie strat ciepła. Można to uzyskać przez eliminację metalowych części do minimum, aby użyty materiał miał jak najniższą przewodność cieplną. Pożądany cel to dalszy rozwój ramek z tworzywa sztucznego, wzmocnionego włóknami szklanymi, oraz folii kompozytowej. Mają one większą sztywność niż nienależące do elastycznych, ale wytwarzane bez udziału włókien szklanych. Czy zatem sztywne ramki są lepsze niż elastyczne ? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

Zapraszamy do kontaktu.

Potrzebujesz fachowej
porady lub wyceny?
Napisz do Nas!